C721U102MWWDAA7301
- Manufacturer Part Number:
- C721U102MWWDAA7301
- Part of Description:
- CAP CER RAD DISC SAFETY
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 1000 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.472" (12.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ratings :
- X1, Y2
- Size / Dimension :
- Temperature Coefficient :
- Y5U (E)
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 440VAC