C721U221KWYDAA7301
- Manufacturer Part Number:
- C721U221KWYDAA7301
- Part of Description:
- CAP CER 220PF 760VAC Y5T RADIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 220 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.472" (12.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ratings :
- X1, Y2
- Size / Dimension :
- Temperature Coefficient :
- Y5P (B)
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 440VAC