C721U102MTWDBA7317
- Manufacturer Part Number:
- C721U102MTWDBA7317
- Part of Description:
- CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 1000 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.512" (13.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Ratings :
- X1, Y1
- Size / Dimension :
- 0.354" Dia (9.00mm)
- Temperature Coefficient :
- Y5U (E)
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 440VAC