FF0364SA1-R2000
- Manufacturer Part Number:
- FF0364SA1-R2000
- Part of Description:
- CONN FPC BOTTOM 64POS 0.5MM R/A
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- FFC, FCB Thickness :
- 0.30mm
- Height Above Board :
- 0.079" (2.00mm)
- Number of Positions :
- 64
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage Rating :
- 50V