RLB0608-102KL
Manufacturer Part Number:
RLB0608-102KL
Part of Description:
FIXED IND 1MH 100MA 11.5 OHM TH
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
11.5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.8MHz
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Inductance :
1 mH
Inductance Frequency - Test :
252 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Q @ Freq :
55 @ 252kHz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD