RLB0608-152KL
- Manufacturer Part Number:
- RLB0608-152KL
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 1.5MH 100MA 15 OHM TH
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 100 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 15Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 1.4MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.295" (7.50mm)
- Inductance :
- 1.5 mH
- Inductance Frequency - Test :
- 252 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Vertical Cylinder
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 50 @ 252kHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%