RLB0608-121KL
- Manufacturer Part Number:
- RLB0608-121KL
- Part of Description:
- FIXED IND 120UH 290MA 1.9 OHM TH
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Current Rating (Amps) :
- 290 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.9Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 4.8MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.295" (7.50mm)
- Inductance :
- 120 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 796 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Q @ Freq :
- 50 @ 796kHz
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%