CLF6045NIT-1R5N-D
Manufacturer Part Number:
CLF6045NIT-1R5N-D
Part of Description:
FIXED IND 1.5UH 4.5A 17 MOHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Saturation (Isat) :
5.5A
Current Rating (Amps) :
4.5 A
DC Resistance (DCR) :
17mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD