CLF6045NIT-100M-D
- Manufacturer Part Number:
- CLF6045NIT-100M-D
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 2.1A 42 MOHM SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.1A
- Current Rating (Amps) :
- 2.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 42mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.189" (4.80mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%