CLF6045NIT-1R0N-D
Manufacturer Part Number:
CLF6045NIT-1R0N-D
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
FIXED IND 1UH 4.8A 14 MOHM SMD
Stock Condition:
228
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
6.7A
Current Rating (Amps) :
4.8 A
DC Resistance (DCR) :
14mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
Type :
Drum Core, Wirewound
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD