CPD1521C-220M
- Manufacturer Part Number:
- CPD1521C-220M
- Manufacturer/Brand:
- CODACA
- Part of Description:
- HIGH CURRENT INDUCTORS FOR AUDIO
- Stock Condition:
- 260
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- CODACA
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 10A
- Current Rating (Amps) :
- 8 A
- DC Resistance (DCR) :
- 16mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.618" (15.70mm)
- Inductance :
- 22 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial - 4 Leads
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.846" L x 0.591" W (21.50mm x 15.00mm)
- Supplier Device Package :
- Radial - 4 Leads
- Tolerance :
- ±20%