CPD1480-220M
- Manufacturer Part Number:
- CPD1480-220M
- Part of Description:
- HIGH CURRENT INDUCTORS FOR AUDIO
- Stock Condition:
- 58
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Current - Saturation (Isat) :
- 6.2A
- Current Rating (Amps) :
- 8 A
- DC Resistance (DCR) :
- 12mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Inductance :
- 22 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Vertical, 2 PC Pin
- Size / Dimension :
- 0.551" L x 0.299" W (14.00mm x 7.60mm)
- Supplier Device Package :
- Radial
- Tolerance :
- ±20%