CPD1415B-150M
- Manufacturer Part Number:
- CPD1415B-150M
- Manufacturer/Brand:
- CODACA
- Part of Description:
- HIGH CURRENT INDUCTORS FOR AUDIO
- Stock Condition:
- 80
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- CODACA
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 9.3A
- Current Rating (Amps) :
- 7 A
- DC Resistance (DCR) :
- 15.6mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Inductance :
- 15 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Vertical, 4 PC Pin
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.610" L x 0.551" W (15.50mm x 14.00mm)
- Supplier Device Package :
- Vertical, 4 PC Pin
- Tolerance :
- ±20%