EMVA101ADA220MHA0G
- Manufacturer Part Number:
- EMVA101ADA220MHA0G
- Part of Description:
- CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 22 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Last Time Buy
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 97.2 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 90 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100 V