EMVA100ADA220MD55G
- Manufacturer Part Number:
- EMVA100ADA220MD55G
- Part of Description:
- CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 22 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.205" (5.20mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 28.08 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 26 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V