EMVA100ADA221MF80G
- Manufacturer Part Number:
- EMVA100ADA221MF80G
- Part of Description:
- CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.303" (7.70mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 140.4 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 130 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V