SRR4011-4R7YL
Manufacturer Part Number:
SRR4011-4R7YL
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 1.35A 165MOHM SM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
1.35 A
DC Resistance (DCR) :
165mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
61MHz
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
13 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD