SRR4011-680YL
- Manufacturer Part Number:
- SRR4011-680YL
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 68UH 350MA 1.8 OHM SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 320mA
- Current Rating (Amps) :
- 350 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.8Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 14MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.051" (1.30mm)
- Inductance :
- 68 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 12 @ 2.52MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%