SRR4011-1R2YL
Manufacturer Part Number:
SRR4011-1R2YL
Part of Description:
FIXED IND 1.2UH 2.7A 48 MOHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Current Rating (Amps) :
2.7 A
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
133MHz
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Inductance :
1.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
10 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD