SRR4011-151YL
Manufacturer Part Number:
SRR4011-151YL
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
FIXED IND 150UH 250MA 3.8OHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
220mA
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
3.8Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
39 @ 796kHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
Type :
Drum Core, Wirewound
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD